Kategorie:

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Dzisiaj do ogrzewania pomieszczeń wykorzystuje się kotły najnowszej generacji, które z kotłami poprzednich lat i dekad nie mają już nic wspólnego. Kotły 5 klasa, bo o nich tu mowa są ekologiczne, ekonomiczne, łatwe w obsłudze i przyjazne środowiskowi naturalnemu. Tego typu kotły są wykonane z bardzo dobrych materiałów i są to już urządzenia super nowoczesne.

Jakie są kotły 5 klasa?

Tego typu kotły charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością, która sięga nawet 92 %. Ponadto mają minimalną emisję spalin czyli emitują do środowiska jak najmniejsze ilości szkodliwych związków, powstałe w czasie palenia czyli ogrzewania. Ten fakt powstał w wyniku przemyślanej konstrukcji pieców. Bardzo przyczynia się do tego rozstaw półek i konkretne ułożenie płyt wernikulitowych oraz płyt betonowych. Kotły te, w wyniku konkretnych badań, mają usytuowane kanały przelotowe spalin tak, że można było uzyskać bardzo wysokie ich sprawności. Wszystko to przyczynia się do emitowania jak najmniejszych ilości spalin do środowiska naturalnego.

Spełniają wszystkie standardy

Kotły 5 klasa spełniają wszystkie europejskie standardy, są to urządzenia certyfikowane. Dodać także należy, że dzięki nowej technologii w produkcji tego typu kotłów zastosowano w nich wymienniki, które posiadają bardzo duże powierzchnie odzysku ciepła. Przez to piece te spalają bardzo mało opału a grzeją bardzo wydajnie.
Nowoczesne piece 5 klasy są więc bardzo ekonomiczne a przy tym bardzo proste w obsłudze.

Bezpieczne i niezawodne

Kotły 5 klasy spalają ekogroszek lub pelet. W każdej chwili można zmienić rodzaj paliwa czyli gdy paliło się peletem można zacząć palić ekogroszkiem i odwrotnie. Urządzenia wyposażone są także w zasobniki bezpieczeństwa czyli tak zwane „strażaki”, dzięki którym palenisko pieca, w sytuacjach groźnych czy awaryjnych, jest zalewany wodą i wygaszany.
Kotły te są więc kotłami bezpiecznymi i również są bardzo niezawodne. Wykonane z jak najlepszych materiałów nie psują się i służą przez bardzo długi czas. Producent ich daje im nawet 10 letnią gwarancję.