Kategorie:

Jakie są kotły ekologiczne?

Dzisiejsze piece i kotły są urządzeniami super nowoczesnymi. Ich obsługa jest bardzo prosta, są ekonomiczne i przyjazne środowiskowi naturalnemu.
W ofercie tych nowoczesnych kotłów znaczne miejsce zajmują kotły na ekogroszek. Paliwo to, już od wielu lat jest bardzo popularne, dlatego tez jest wiele rodzajów kotłów przystosowanych do jego spalania.

Jak wybrać odpowiedni piec?

Wybierając odpowiedni kocioł na ekogroszek należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Na pewno istotna będzie wydajność takiego pieca i możliwość jego pracy w danych i odpowiednich warunkach. Najlepiej jest też wybrać piec samoobsługowy z podajnikiem. Wykorzystanie takiego pieca zaoszczędzi użytkownikom bardzo dużo czasu. Posiadając odpowiedni piec i wysokokaloryczne paliwo można wsypywać do dozownika ekogroszek co kilka dni. Dozownik takiego pieca sam będzie odpowiednio dozował kolejne porcje. Dzięki takiej innowacji obsługa takiego pieca nowej generacji jest czysta i bardzo prosta.

Ekogroszek

Ekogroszek to paliwo, które uzyskuje się z węgla kamiennego. Jest ono bardzo kaloryczne i charakteryzuje się niską zawartością siarki. Paliwo to ma bardzo wysoką wartość spalania. Stosowane w ekologicznych kotłach daje ogromne oszczędności.

Najważniejsze elementy kotłów na ekogroszek

Kotły na ekogroszek składają się głównie z :

  • podajnika,
  • sterownika,
  • palnika.

Te wyżej wymienione elementy to najważniejsze części każdego kotła na ekogroszek i to one też stanowią o poszczególnych różnicach między piecami. Najbardziej nowoczesne są kotły posiadające sterowniki automatyczne i tego rodzaju piece cieszą się największym powodzeniem. Jeśli zaś chodzi o palnik w ekologicznym piecu, to w przypadku, gdy tylko będzie wykorzystywane paliwo ekogroszek, najlepiej jest wybrać palnik typu retorta fajkowa. Piece, które posiadają automatyczne podajniki paliwa, znacznie ułatwiają użytkownikom pracę. Dodatkowo należy jeszcze zwrócić uwagę, że gdy taki piec będzie posiadał wymiennik pionowy, miejsce gdzie będzie on obsługiwany będzie czyste i uporządkowane.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a zakupieniem kotła c.o. na ekogroszek to zapraszam na stronę https://kotlyleszka.pl/z-podajnikiem-5-klasa

Dodaj komentarz