Kategorie:

Jak wybrać kocioł na ekogroszek?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że ekogroszek w największym możliwym uproszczeniu jest wysokokalorycznym paliwem węglowym charakteryzującym się stosunkowo niską zawartością siarki. Ponadto wspomniany produkt jest przeznaczony do produkcji ciepła w ekologicznych kotłach. Ponadto wspomniany produkt wykazuje się stosunkowo wysoką sprawnością spalania. Nie wszyscy jednak wiedzą czym powinny charakteryzować się kotły na ekogroszek? Czym należy sugerować się przed podjęciem decyzji o zakupie?

Sprawdzenie potrzeb grzewczych

Rekomendowane jest przede wszystkim przed podjęciem ostatecznej decyzji bardzo dokładne przeanalizowanie potrzeb grzewczych mieszkania czy domu. Godny uwagi jest również fakt, że przy mniejszych mieszkaniach nie ma potrzeby zaopatrywania się w kotły charakteryzujące się dużą mocą. Nie będzie ona bowiem wykorzystana. Nie jest również zalecane oszczędzanie na mocy.

Jak można to sprawdzić. Warto mieć świadomość, że zgodnie z obowiązującymi przepisami praktycznie każdy nowy dom musi mieć specjalne świadectwo charakterystyki energetycznej. Określona jest w ten sposób wartość rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię.

Uwzględnienie najbardziej istotnych elementów kotłów na ekogroszek

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dostępne obecnie na rynku kotły na ekogroszek różnią się między sobą zarówno mocą, jak i rodzajami sterowników. Ponadto w poszczególnych piecach zupełnie inaczej podaje się ekogroszek.

W przypadku wygodnych użytkowników zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie piec na ekogroszek wyposażony w automatyczne sterowniki. Z kolei osoby, które miały już wcześniej do czynienia z tego rodzaju produktem, mogą bez problemu zaopatrzyć się w kocioł ze sterownikami dwustanowymi.

Warto również wiedzieć, że doświadczony użytkownik, który będzie korzystał z wspomnianego kotła w trybie dwustanowym może osiągać znacznie lepsze efekty w porównaniu do omówionego wcześniej automatu. Trzeba jednak zaznaczyć, że obsługa tego rodzaju pieca będzie wymagała zdecydowanie większego wkładu pracy.