fbpx
skip to Main Content
E-learning W WordPress

e-learning w WordPress

E-learning to metoda przekazywania wiedzy, korzystająca z całej gamy środków elektronicznej transmisji informacji, w tym Internet oraz nagrania audio i wideo.

Szkolenia e-learningowe stają się coraz bardziej popularne. Obecnie możliwe jest już nawet podjęcie studiów z wykorzystaniem e-learningu. Kursy e-learningowe są chętnie wykorzystywane przez firmy do szkolenia pracowników, niezależnie od tego gdzie obecnie się znajdują i co robią za pośrednictwem internetu mogą przejść szkolenia np. dotyczące wprowadzenia nowych produktów.

Co potrzebne jest aby wdrożyć e-learning w firmie?

LMS – czyli platforma szkoleniowa. System do którego będą mogli zalogować się uczestnicy szkoleń a także kadra zarządzająca, która za pośrednictwem platformy ma możliwość doglądania raportów i postępów w opublikowanych kursach.

Świetnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm jest wykorzystanie WordPress jako platformy LMS. Poprzez odpowiednie dobranie wtyczek oraz szablonów w prosty sposób można przystosować WordPress do szkoleń przez internet.

Kilka wtyczek e-learningowych do WordPress

Learndash

LearnDash to najpopularniejsza wtyczka WordPress LMS na rynku, wyposażona w wiele funkcji i prosta w obsłudze. LearnDash jest posiada wbudowany prosty kreator kursów (Drag&Drop), który pozwala łatwo tworzyć szkolenia – w któych znajdują się moduły takie jak: lekcje, tematy, quizy i kategorie. Korzystając z LearnDash, możesz przypisywać zadania użytkownikom, a następnie zatwierdzać je lub komentować. Learndash umożliwia integrację systemu z bramkami płatności a także integrację z innymi wtyczkami np. bbpress czyli forum dla WordPress.

LifterLMS

LifterLMS to kolejna wtyczka WordPress LMS z wieloma ciekawymi funkcjami. Pozwala tworzyć kursy online. Jest łatwa do skonfigurowania, nawet na istniejących stronach WordPress.

LifterLMS ma przydatną kolekcję dodatków, których możesz używać do zarządzania systemem, integracji z wtyczkami eCommerce, łączenia się z usługą e-mail marketingu itp.

Wtyczka LifterLMS pozwala w łatwy sposób sprzedawać kursy online za pomocą WordPress. Możesz szybko skonfigurować płatności kartą kredytową, płatności jednorazowe lub cykliczne, pakiety kursów, kupony itp. Może akceptować płatności za pomocą PayPal, Stripe lub ręcznie za pomocą przelewu.

Teachable

Teachable to kreator kursów online. To nie jest wtyczka WordPress, bardziej aplikacja której możesz użyć w subdomenie, niestandardowej nazwie domeny lub po prostu dodając link do strony swojej szkoły.

Teachable prowadzi Twój kurs i zapewnia pełny zestaw narzędzi potrzebnych do tworzenia wysoce interaktywnych kursów online. Ma również wbudowaną integrację z e-mail marketingiem, analitykę i inne narzędzia marketingowe. W przypadku płatności program do nauki zajmie się opłatami za kurs, a Ty otrzymasz wypłatę za pośrednictwem PayPal lub Stripe. Okresy płatności mogą się różnić w zależności od planu cenowego.

Sensei

Sensei to wtyczka zamieniająca WordPress w platformę LMS – stworzona przez ludzi odpowiedzialnych za WooCommerce.

Jest elastyczna i łatwa w użyciu i oparta jest o wszystkie standardy WordPress i WooCommerce. Tworzenie kursów w Sensei jest łatwe, ale nie jest tak wydajne, jak w przypadku innych rozwiązań. Możesz uruchamiać quizy, zadania, oceniać je automatycznie lub ręcznie, a nawet oferować odznaki i certyfikaty studentom. Aby sprzedawać swoje kursy i akceptować płatności, musisz użyć WooCommerce. Dla każdego kursu, który chcesz sprzedać, musisz stworzyć produkt, a następnie połączyć go ze swoim kursem. Dostępnych jest niewiele integracji innych firm. Możesz zintegrować Sensei z wtyczką członkowską, ale nie ma na to żadnego dodatku.

Close search

Koszyk

Back To Top
%d bloggers like this: